محصولات لیوان کاغذی

اگر بخواهیم تاریخچه بوجود آمدن لیوان کاغذی را بررسی کنیم می توان گفت در سال ١٩۴٢ این لیوان های کاغذی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت. همین تحقیقات باعث شد که صنایع و تولید کنندگان به تولید لیوان کاغذی علاقه مند شوند ودر کشورهای دیگر از جمله فرانسه آلمان و چین به تولید آن بپردازند. لیوان کاغذی یکی از پرمصرف ترین محصولات کاغذی به شمار می رود که از کاغذ پلی اتیلن ساخته شده است. کاغذ پلی اتیلن از یک طرف از کاغذ پایه با گرماژ مختلف و از طرف دیگر با پوشش پلی اتیلنی ساخته شده اند.
این کاغذ ها دارای این ویژگی می باشند که در صورت استفاده برای محصولات کاغذی و یا حتی بسته بندی, مانع از انتقال مایعات به سمت داخل و یا بیرون از کاغذ می گردد. پوشش پلی اتیلنی موجود بر روی این کاغذ باعث می شود در صورت استفاده شدن برای مایعات و مواد غذایی گرم, کمترین تاثیر شیمیایی را دارد و کاملا بهداشتی می باشد.

هایی که برای تولید لیوان کاغذی و یا حتی بسته بندی استفاده می شوند, کاملا متفاوت هستند که به وزن کاغذ پایه و مقدار پلی اتیلن بستگی داردو انواع لیوان‌های کاغذی مات در اندازه‌های مختلف از 70 سی سی تا 360 سی سی تولید می شوند.
فرایند تولید لیوان کاغذی:
برای اینکه یک لیوان کاغذی تولید شود لازم است که این مراحل انجام شود
1) ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن روكش می گردد.در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند.
2) بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول کف برای بخش تحتانی ظروف

 

3) بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد.
4) از دستگاه برش به منظور شیت كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید.
5) با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند. برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و رول كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد.
6) در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن باقی مانده است. همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید.

 

درباره ما :

مجموعه …، با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات داخلی، فعالیت های خود را در زمینه فروش و صادرات انواع … آغاز کرد. خدمات مشتری یکی از برنامه های اصلی کسب و کار ما است و بر این اساس تمام تلاش های ما برای ارائه رضایت مشتری و تجربه خرید خوب در ذهن مشتریان عزیز است.

مدیر مجموعه نام برند شما

نام مدیر مجموعه

اسکرول